iso45001-icerik

ISO 45001 Nedir?

ISO 45001 belgesi, personelleri ve ziyaretçileri işle ilgili kaza ve hastalıklardan korumak için oluşturulan standartlardır. Bu uluslararası iş sağlığı ve güvenliği standardı, çalışanların ve firmaların geri dönülmez zarara yol açabilecek her türlü faktörü azaltmak için geliştirilmiştir.

ISO 45001 sertifikası, sistem yönetimine ISO 9001 ve 14001 de dahil olmak üzere bir dizi başka yaklaşımın incelenmesi sonucu oluşturulmuştur. Bu sertifikasının oluşmasında sağlık ve güvenlik yönetimi uzmanları komitesinin çalışmaları etkili olmuştur.

ISO 45001 Belgesiyle Güvenliğinizi Sağlayın

ISO 45001 sertifikası, mevcut tüm iş sağlığı yönergelerini çerçevelemek için oluşturulmuştur. Bu sertifika, OHSAS 18001 gibi güvenlik standartlarıyla birlikte, ILO’nun çalışma standartları, güvenlik yönergeleri ve sözleşmeleri dikkate alınarak hazırlanmıştır.

Bu sertifika özellikle üst yönetimi yöneliktir. İşletmelerde personeller ve ziyaretçiler için sağlıklı ve güvenli bir ortam oluşturulmasına yardımcı olma amacıyla uygulanmaktadır. ISO 45001 standartları ile yaralanma, hastalık ve hatta ölüme yol açabilecek faktörlerin kontrol edilmesi amaçlanmaktadır.

Sonuç olarak, ISO 45001 sertifikası; çalışanların fiziksel ve zihinsel refahını tehlike edebilecek faktörleri azaltmakla ilgilenmektedir. Bu sertifika basit revizyonun çok ötesinde tamamen yeni bir standarttır. İster küçük olsun isterse büyük tüm firmaların uygulaması gereken standartlara sahiptir.

ISO 45001 Belgesi Fiyatları

ISO 45001 belgesi, çalışanlarınızın ve ziyaretçilerinizin güvenliğinin yanı sıra firmanızın itibarı açısından da son derece önemlidir. Bu sertifikaya sahip olarak, daha fazla müşteri sadakati elde edebilir ve kar oranlarınızı artırabilirsiniz.

Siz de bu sertifikaya sahip olarak güvenlik önlemlerinizi uluslararası standartlara çıkarmak istiyorsanız, danışmanlarımızdan gerekli tüm bilgileri alabilirsiniz. Bizimle iletişime geçerek avantajlı fiyat tekliflerimizden faydalanabilirsiniz.